چه تفاوت هایی بین روکش دندان و لمینت در دندان پزشکی است؟ هفت/اردیبهشت

با دانستن تفاوت های لمینت و روکش دندان میتوانیم تصمیم درست تری را برای بهبود دندان هایمان نزد دندانپزشکی کرج ب

امروزه کلمه دندانپزشک زیبایی بسیار کاربرد پیدا کرده است. در دندانپزشک زیبایی علم پزشکی کمتر دیده می‌شود و بیشتر جای خود را به هنر دندانپزشکی که با ظاهر دندان و افزایش زیبایی شخص درگیر است داده است. در دندانپزشکی زیبایی در کنار ظرافت و زیبایی باید مهارت دندانپزشکی هم باشد. طبق تحقیقات دندانپزشکی کرج امروزه می توان روش هایی را که کمترین دستکاری را در بافت های دندان دارد را بهترین روش درمان دندانپزشکی نامید که لمینیت و روکش دندان از همین دسته هستند.
کمترین میزان آسیب دیدگی و کمترین تراش بر روی دندان در همین دو روش است از آنجایی که خیلی از افراد اطلاعات کافی نسبت به لمینیت و روکش دندان ندارند تیم دندانپزشکی کرج تصمیم دارد تا تفاوت های میان لمینت و روکش دندان را در این مقاله توضیح دهد.
برای افرادی که قصد دارند که فکری به حال دندان های شکسته و پوسیده خود کنند و اقدامی برای درمان آن انجام دهند می توان گفت بهترین روش روکش دندان است.
پزشکان مطب دندانپزشکی تهران از فلز و سرامیک برای انجام روکش دندان استفاده می کنند می توان گفت شما با روکش دندان هم صدماتی که به دندان هایتان وارد شده را جبران می کنید و هم لبخندی زیبا را به خود هدیه می دهید. در خیلی مواقع برای درمان دندان هایی که نامرتب و یا تیره شده‌اند هم از روکش دندان استفاده می شود که این روش حداقل تراش را روی دندان ها می دهد. در بیشتر مواقع کلینیک دندانپزشکی کرج برای افرادی که ایمپلنت دندان انجام داده اند پیشنهاد می کند که برای پوشاندن آن از روکش دندان استفاده کنید که به بهداشت دندان های آسیب دیده بسیار کمک می کند. حال ما در اینجا مراحل روکش دندان را برایتان توضیح می دهیم. در مرحله اول باید به میزان ضخامت روکش مقداری از مینای دندان تراشیده شود و بعد از آن با در نظر گرفتن رنگ دندان های اطراف دندان های تراشیده قالب گیری می شود و قالب به لابراتوار ارسال می شود.
در مرحله دوم بعد از آماده شدن فریم فلزی باید یکبار روی دندان تست شود تا در صورت نبودن مشکلی نصب روکش دندان انجام شود.
لمینت دندان
یکی دیگر از روش های زیباتر کردن دندان ها لمینت می باشد لمینت ها در دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی وجود دارند لمینت کامپوزیتی ضخامت بیشتری نسبت به مدل سرامیکی دارد به همین دلیل است که از مدل سرامیک بیشتر استفاده می شود. لمینت های کامپوزیتی یا همان کامپوزیت ونیر دارای رنگ بندی مختلف می باشد از مزایای آن انجام کار در یک جلسه می باشد و نیاز به قالب‌گیری و تست مجدد هم نیست. اما باید بدانیم که انجام لمینت نزد یک دندانپزشک با تجربه از هر چیزی مهمتر است. حال با توضیحاتی که در رابطه با روکش دندان و لمینت ارائه کردیم نیاز هست تا چند مورد را هم بیان کنیم
1- روکش دندان نسبت به لمینیت هزینه کمتری دارد.

2- لمینت ماندگاری بیشتری از روکش دندان دارد و خرابی و شکستگی آن کمتر است.

3- لمینت از روکش دندان درخشان تر و زیبا تر است.
4- در لمینت های سرامیکی میزان تراشیدن دندان ها زیاد است ولی در روکش دندان میزان تراش بسیار کم است.

نظرات

نظر خود را اضافه کنید