ارتودنسی در کلینیک دندانپزشکی کرج ده/خرداد

ارتودنسی دندان ها در کلینیک دندانپزشکی کرج توسط متخصص دندان


ارتودنسی در شاخه زیبایی یا شاخه های درمانی
شاید در سال‌های اولیه که از ارتودنسی استفاده می شده بیشتر جنبه زیبایی داشته است اما در گذر زمان و با توجه به پیشرفت علم پزشکی و علم دندانپزشکی از ارتودنسی در شاخه‌های درمانی نیز در کلینیک دندانپزشکی کرج و کلینیک دندانپزشکی در تهران استفاده می‌شده است. تقریبا اکثر افراد با ارتودنسی در شاخه زیبایی آشنایی دارند همان طور که می دانید ارتودنسی در شاخه زیبایی می تواند ظاهر نامناسب دندان‌ها را تغییر شکل دهد.
گاهی به دلیل رشد نامناسب دندان‌ها، کوچک بودن فک و آسیب هایی نظیر ضربه های شدید به فک که باعث کج شدن فک می شود و گاهی نیز با شکسته شدن دندان و ایجاد فاصله بین دندان ها باعث به هم ریختن آرایش دندان‌ها می‌شود. گاهی نیز به علت داشتن فک بزرگ و یا دندان‌های کوچک فاصله بین دندان ها وجود داشته و باعث می‌شود رشد دندان‌ها آزادانه باشد و دندان‌ها به صورت نامناسب رشد خواهند نمود . تمامی این مسائل در زیبایی ظاهری دندان ها تاثیرات منفی دارد و شما می توانید با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی در کرج و یا کلینیک دندانپزشکی در تهران با استفاده از ارتودنسی با توجه به نظر دندان پزشک متخصص خود اقدام به زیباسازی ظاهری دندان‌های خود نموده. حال تمامی مواردی که باعث ایجاد رشد نامنظم بر دندان‌ها می‌شود را می‌توان در کودکان تا میزانی با توجه به آن دلایل و شرایط موجود پیشگیری نمود که البته در زمان کودکی با مراجعه منظم به دندانپزشک اطفال و تحت نظر پزشک دندانپزشک اطفال میتوان پیشگیری را تا حدی انجام داد. شاخه درمانی ارتودنسی کلینیک دندانپزشکی در کرج اگر به دندان هایی که نیاز به ارتودنسی داشته باشد دقت کنید متوجه خواهید شد که دندان‌ها در این حالت به همدیگر چسبیده اند و یا این که دندانی بر دندان دیگر سوار شده و روی آن دندان رشد کرده و یا اینکه دندانی از سقف دهان فرد رشد کرده و در حالتی نیز فاصله بین دندان ها نامتعارف است این بی نظمی در دهان، نظافت دندان ها را دچار مشکل خواهد نمود. اگر حتی افرادی که نیاز به ارتودنسی دارند از دندان‌هایشان دو برابر از افراد معمولی محافظت کند و مسواک زدن را در دفعات بیشتر و با دقت بیشتری و با کیفیت بالایی انجام دهند باز هم دندان ها بسیار زودتر از دندان های منظم خراب می شوند زیرا چسبندگی و یا فاصله بیش از حد معمول نظافت و آنها را در قسمت هایی کاملا سرسخت بوده و حتی به هیچ عنوان نمی‌توان بعضی از قسمتها را مسواک نمود. این دلایل باعث افزایش سرعت پوسیدگی دندانها می‌شود و همچنین سرعت رشد پوسیدگی در دیگر دندان ها را بسیار بالا می‌برد به همین دلیل در شاخه درمانی ارتودنسی از اهمیت بالایی در پیشگیری از پوسیدگی دندان ها دارد.به گفته برخی از دندانپزشکان اطفال هنگامی که ارتودنسی در سن کودکی آغاز می شود نیز می تواند در شاخه درمانی ارتودنسی قرار گیرد زیرا قبل از ایجاد و رویش دندان ها حالت نامناسب را به آن داده و از رشد نامناسب دندان‌ها جلوگیری خواهد کرد.

سنین شروع ارتودنسی در کلینیک دندانپزشکی کرج

در مورد این موضوع دندانپزشکان به دو دسته تقسیم می شوند برخی از دندانپزشکان در مورد سن شروع ارتودنسی زمان به وجود آمدن دندان ها را انتخاب می‌کنند یعنی از حدود سه سالگی به بعد و برخی دیگر نیز زمان بعد از بلوغ را مناسب برای شروع ارتودنسی می‌دانند و حال اکثر دندان پزشکان و متخصصان دهان و دندان ارتودنسی در سنین بالا را توصیه نمی کنند به این معنا که شما در هر سنی بالاتر از سن سه سالگی باشید حتی در میانسالی نیز ارتودنسی می‌تواند برای شما درمان مناسب تلقی شود اما میزان تاثیرگذاری ارتودنسی علاوه بر سن شما به وضعیت دندان های شما نیز بستگی دارد برای اطلاعات بیشتر میتوانید به کلینیک دندانپزشکی در کرج و یا کلینیک دندانپزشکی در تهران مراجعه نمایید و راهنمایی‌های لازم را در این مورد از دندان پزشکان و متخصصان دندانپزشک بخواهید و همچنین میتوانید از دندانپزشکی اطفال در کلینیک دندانپزشکی کرج و در کلینیک دندانپزشکی تهران مشاوره هایی برای دندانهای فرزند کوچکتان بخواهید.
زمان درمان ارتودنسی
عوامل زیادی در زمان درمان ارتودنسی می‌تواند دخیل باشند اما تاثیر گذار ترین عامل در ارتودنسی سه نفر می باشد اگر به کلینیک دندانپزشکی در کرج و یا کلینیک دندانپزشکی در تهران مراجعه نمایید خواهید دید که ارتودنسی یکی از درمان های با طول درمان بالا می باشد و طریقه درمان ارتودنسی با رشد دندان‌ها کاملاً ارتباط دارد
پس زمانی که شما در سن رشد باشید با رشد دندان‌ها و سرعت تغییرات حالات دندان شما زمان درمان ارتودنسی شما نیز کوتاه تر می باشد و همچنین نتیجه مطلوب تری نیز خواهید گرفت. از دیگر عوامل در افزایش طول درمان ارتودنسی دندانهای نهفته می‌باشد زیرا این دندان ها می توانند تاثیرات مخربی بر رشد منظم دندانها داشته باشند. اگر به کلینیک دندانپزشکی در کرج و یا کلینیک دندانپزشکی در تهران مراجعه نمایید خواهید دید که امکان دارد در ارتودنسی دندان ها نیمی از مراحل درمان طی شده باشد اما با رویش دندان نهفته تمامی درمان ها بی فایده بوده و دندانها به حالت اولیه و شاید هم به حالتی بدتر از حالت اولیه برسند و زمان بسیاری برای ارتودنسی ثبت خواهد شد. از دیگر دلایل در طولانی شدن زمان درمان ارتودنسی دندانهای پوسیده و یا بیماری‌های لثه می باشد زیرا زمان انجام درمان ارتودنسی را بسیار کم می‌کند و حتی در برخی موارد در کلینیک دندانپزشکی در کرج در شرایطی مجبور به توقف درمان ارتودنسی می شوند پس بهترین راه حل برای این موضوع برطرف نمودن تمامی پوسیدگی ها و بیماری های لثه و دندان و یا ریشه دندان در قبل از شروع ارتودنسی می باشد که البته تمامی دندانپزشکان کلینیک دندانپزشکی در کرج و دندانپزشکی کلینیک دندانپزشکی در تهران نیز به این موضوع اشاره دارند و توصیه این روش را برای بیماران در نظر دارند.
امیدواریم شما که نیاز به ارتودنسی و یا در حال خواندن این مقاله برای اطلاعات بیشتر در مورد ارتودنسی دندانها هستید از مطالب فوق
استفاده خوبی داشته باشید.

نظرات

نظر خود را اضافه کنید