پوسیدگی های ناشی از مواد مخدر دو/تیر

بررسی نکات مربوط به پوسیدگی های ناشی از مواد مخدر

یکی از شایعترین خصوصیات ظاهری در تمامی افرادی که به مواد مخدر اعتیاد دارند پوسیدگی دندان ها می باشد حتی این ویژگی افراد در جامعه به یکی از عوامل شناسایی افراد دارای اعتیاد تبدیل شده است حال به دلایل این موضوع مهم می پردازیم.
متخصص دندانپزشک در کرج دلایل این مبحث را به صورت کلی مطرح کرده است که شما می توانید با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی در کرج و یا کلینیک دندانپزشکی در تهران به صورت جزئی از بابت این موضوع اطلاعات کسب نمایید اما در این مقاله به صورت مختصر توضیحاتی ارائه شده است.
دلایل مربوط به پوسیدگی های دندان بعد از مصرف مواد مخدر
دلیل اول در این موضوع تاثیر مخرب مواد مخدر در خون رسانی به بدن می باشد. متخصص دندانپزشکی کلینیک دندانپزشکی در کرج می‌گویند بعد از مصرف مواد مخدر خونرسانی بسیار کم می‌شود و یکی از اعضای که خون رسانی به آن بسیار کم است لثه ها می باشند زمانی که خون رسانی به لثه کم شود به مرور زمان لثه ضعیف و ضعیف‌تر می‌شود تا جایی که لثه ها تحلیل رفته و سفتی و استحکام آنها از بین می‌رود تضعیف و کوچک شدن لثه باعث می‌شوند ریشه دندان ها نمایان شوند همانطور که همه شما عزیزان مطلع هستید ریشه دندان های محافظ قوی مانند مینای دندان را ندارد به همین دلیل زمانی که نمایان شود و لثه تحلیل برود ریشه دندان ها بسیار آسیب پذیر بوده و در مجاورت با میکروبها به سرعت پوسیده می‌شود. اگر به کلینیک دندانپزشکی در کرج مراجعه کرده باشید حتما می دانید که زمانی که ریشه دندان ها از بین برود هر چقدر هم دندان سالم و محکم باشد کل دندان از بین خواهد رفت مگر در مواردی که به متخصص ریشه دندان و یا فوق تخصص ریشه دندان در کلینیک دندانپزشکی در کرج و یا کلینیک دندانپزشکی در تهران مراجعه نمایید و این دندان‌ها را ترمیم نمایید فقط تحت این شرایط می توانید دندان خود را حفظ کنید. اگر دقت کرده باشید کاهش خونرسانی به لثه ها استحکام لثه را نیز از بین خواهد برد و در این مورد دندان هنگام جویدن تکان های بسیاری می خورند و چون ریشه در جایی محکم قرار نگرفته است دندان ها پس از مدتی به اصطلاح عامیانه در جامعه، لق می شوند و می افتند. متخصص دندانپزشک کلینیک دندانپزشکی در کرج و کلینیک دندانپزشکی در تهران می گویند یکی از دیگر دلایل پوسیدگی دندانهای افراد دارای اعتیاد خشک بودن دهان این افراد است مواد اعتیادآور چه صنعتی و چه از نوع سنتی باعث کاهش ترشح بزاق دهان شده و با این روند سیستم دفاعی که در بزاق وجود دارد نسبت به دفاع در برابر میکروب ها کاهش یافته و پوسیدگی ها به سرعت شکل می گیرند و از طرف دیگر نیز این پوسیدگی ها به سرعت در تمام دهان و دندان های دیگر انتقال پیدا می‌کند زیرا هم قدرت دفاعی بزاق با کاهش ترشح آن کاهش یافته و از طرفی هم زمان بود با این موضوع کاهش خونرسانی به لحظه باعث تضعیف لثه و آسیب پذیر ریشه دندان ها می شود. این دو موضوع باعث افزایش سرعت انتقال پوسیدگی در باقی دندان ها در دهان می شود.
دلیل دیگری که دندانپزشک کلینیک دندانپزشکی کرج و کلینیک دندانپزشکی تهران بر روی آن تاکید دارند فقر مالی و فقر فرهنگی در افراد دارای اعتیاد می باشد. با فقر مالی همه ما آشنایی داریم و همانطور که همگی شما به کلینیک دندانپزشکی در کرج و کلینیک دندانپزشکی در تهران مراجعه نموده اید می دانید هزینه های دندانپزشکی و درمان دندان بسیار بالاست و فقر مالی می توانند باعث منصرف شدن برای درمان دندان ها بیانجامد از طرف دیگر اگر در زمانی که تازه زمان پوسیدگی ایجاد شده به دندانپزشک مراجعه نکنید باعث می شوند با افزایش زمان میزان پوسیدگی بیشتر و عمیق تر شده و هزینه های دندانپزشکی را افزایش دهد. افراد دارای اعتیاد صحبت کنیم و فرهنگی در این افراد به این معناست که تمامی افراد دارای اعتیاد معمولاً اکثراً درآمد خود و یا حتی در آمد دیگر اعضای خانواده را صرف خریدن مواد مخدر می نمایند و از رفتن به دندانپزشکی به علت هزینه های بالا منصرف می شوند.
دندانپزشک کلینیک دندانپزشکی در کرج جمع‌بندی زیر را در مورد مبحث فرد بیان کردند همانطور که شما عزیزان بیشتر می دانید به علت فشارهای زندگی افراد معمولاً به سمت اعتیاد به مواد مخدر کشیده می شوند حال فشار های زندگی در اقشار کم درآمد بیشتر می باشد که طبق آمارهای کلینیک های دندانپزشکی در کرج و کلینیک های دندانپزشکی در تهران نیز این موضوع کاملاً درست می باشد و صحت آماری نیز دارند فقر مالی در کنار فرهنگی یکی دیگر از عوامل مهم در پوسیدگی دندانهای افراد دارای اعتیاد به مواد مخدر می باشد

نظرات

نظر خود را اضافه کنید