مواردی که باید قبل از رفتن به کلینیک دندانپزشکی رعایت کنید هفده/مهر

مراجعه به کلینیک دندانپزشکی اگر با رعایت مواردی جزیی همراه باشد تجربه درمان دندانپزشکی خوبی را دارد

داشتن آرامش یکی از کلیدی ترین مسائلی است که باید در نظر داشته باشید

حتی الامکان سعی کنید بدون استرس به کلینیک دندانپزشکی بروید شما که قبلا با تحقیق و پرس و جوی زیاد دندانپزشکی با تجربه و مورد اطمینان خود را یافته اید پس دیگر وقت آن رسیده که با آرامش کامل نزد دندانپزشک بروید. برای دور کردن استرس خوابیدن یا گوش دادن به موسیقی می تواند راه حل خوبی باشد. در کلینیک های دندانپزشکی بعضاً با پخش موزیک های بی کلام و آرامبخش استرس را از بیماران دور می‌کند بیشتر دیده شده بیمارانی که از محل کار مستقیم به کلینیک دندانپزشکی تهران مراجعه می کنند به خاطر تنش ها و اتفاقات کاری دچار استرس بیشتری هستند پس سعی کنید قبل از آمدن به کلینیک دندانپزشکی استراحت کافی داشته باشید. حال شما در نظر بگیرید یک بیماری که تحت پوشش بیمه ای هست دفترچه بیمه خود را فراموش می‌کند این موضوع چقدر می‌تواند استرس به آن فرد وارد کند پس همیشه دفترچه بیمه خودتان را برای همه موارد پزشکی همراه داشته باشید بااینکه خدمات دندانپزشکی را بیشتر بیمه ها پوشش نمی‌دهند ولی اگر دندانپزشک بخواهد برای شما آزمایشی بنویسد یا مجبور به مصرف داروهای خاص دندانپزشکی شوید باید دوباره به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید. یکی دیگر از مواردی که می تواند آرامش شما را بر هم بزند دیر رسیدن به کلینیک است. به موقع حضور یافتن شما در کلینیک نشانه شخصیت شما و احترامی که برای دندانپزشک خود قائل هستید با یک برنامه‌ریزی دقیق می توانید تمام استرس هایی که در اثر ترافیک، پارکینگ، شلوغی مترو پیش می‌آید را کنار بزنید تا به خاطر برهم خوردن آرامشتان تجربه درمان دندانپزشکی بدی را نداشته باشید. آرامش هنگام نشستن زیر دست دندانپزشک می‌تواند رمز موفقیت شما باشد شما هم با چند بار حضور یافتند در کلینیک دندانپزشکی کرج متوجه موضوع می شوید که درمان‌های دندانپزشکی زمان تعیین شده ای ندارند و گاهی اوقات بسته به مشکل دندان زمان درمان در کلینیک تغییر پیدا میکند و این موضوعادی است و اصلا نباید به زمان بندی پرسنل کلینیک  یا مهارت دندانپزشک خود ایراد بگیرد و دقت داشته باشه ساعتی که برای شما تعیین می‌شود زمان حضور شما در کلینیک دندانپزشکی است نه زمانی که کار درمان دندان شما شروع میشود. داشتن یک همراه هنگام خدمات دندانپزشکی کرج اضطراب را کاهش میدهد مخصوصاً اگر می خواهید کارهای دشواری مانند ایمپلنت دندان یا جراحی دندان انجام دهید.

مسواک زدن قبل از مراجعه به دندانپزشک را فراموش نکنید

افرادی که همیشه را به طور مستمر مسواک می‌زنند و از نخ دندان استفاده می کنند و به سلامت دندان‌های خود اهمیت میدهند دیرتر نیاز به دندانپزشکی تهران پیدا می‌کنند ولی اگر به هر دلیلی نیاز بود نزد دندانپزشک بروید رعایت نکاتی کوچک می‌تواند کمک بسیاری به روند درمان تان کند. از سیگار کشیدن و خوردن غذاهای بودار قبل از معاینه دندان پزشک خودداری کنید و حتماً مسواک زدن قبل از دندانپزشکی را فراموش نکنید.

بیماران سابقه‌دار سابقه پزشکی تان را فراموش نکنید

در تمام کلینیک های دندانپزشکی هنگام مراجعه بیمار ابتدا فرم هایی را در اختیار او قرار می دهند که اطلاعات شخصی و سابقه بیماری و داروهایی که مصرف میکند را یادداشت کند تا در پرونده او نگهداری شود زیرا درمان دندانپزشکی برای افرادی که بیماری خاصی دارند متفاوت است یا داروهای دندانپزشکی با داروهایی که خودشان برای بیماری دیگری استفاده می کنند مانند فشار خون بالا، دیابت و هپاتیت تداخل داشته باشد و نیاز به تغییر داروی دندانپزشکی باشد. یکی دیگر از مواردی که زیاد پیش می آید خانم های باردار هستند که باید خود اطلاعات از ایران مورد خیلی مهمی هست که دندانپزشکان اهمیت زیادی میدهند. افرادی که مشکلات کلیه و قلب دارند باید قبل از درمان های دندانپزشکی آنتی بیوتیک استفاده کنند این یکی از مواردی است که باید در نظر داشت که قبل از مراجعه به دندانپزشک در صورت داشتن بیماری قبلی با پزشک متخصص خود مشورت کنید چون بعضی از درمانهای دندانپزشکی با خونریزی همراه هستند مثل کشیدن دندان، ایمپلنت دندان در کرج و جراحی لثه. 
اگر تشنه گرسنه هستید به دندانپزشکی مراجعه نکنید

گرسنگی باعث میشود هنگام درمان قند خون شما افت کند و از حال بروید همچنین گرسنگی تحمل درد شما را کم میکند و باعث استرس میشود پس با شکم خالی به دندانپزشکی نروید از طرف دیگر بعد از بعضی خدمات دندانپزشکی مانند ایمپلنت دندان تهران، جراحی لثه، کشیدن دندان نباید تا چند ساعت غذا یا آب میل کنید پس قبل از رفتن به دندانپزشکی غذا میل کنید البته خالی از لطف نیست بار دیگر یادآور شویم که مسواک زدن قبل از مراجعه به دندانپزشک فراموش نشود.

نظرات

نظر خود را اضافه کنید