راهی ساده برای جرم گیری دندان در منزل ده/دی

جلوگیری از جرم گرفتن دندان در منزل می تواند به سلامت دهان و دندان ما کمک کند

.یکی از اعضای اصلی بدن ما که اتفاقاً هم در سلامتی و هم در زیبایی ما تاثیر به سزایی دارد دندان است. از آنجایی که بیماری های دندان بسیار سریع در بدن پخش می‌شوند و خطرناک نیز می باشد همیشه توصیه می‌شود به صورت مداوم به بررسی سلامت دندان‌های خود نزد متخصصین دندانپزشکی کرج مراجعه فرمایید. اما در اینجا بحث اصلی ما روی جنبه دیگر دندان‌ها است بله درست متوجه شدید زیبایی.
شاید دیگر کسی موضوع را کتمان نکند که زیبایی دندان ها در زیباتر نشان دادن چهره افراد بسیار موثر است. می‌توان گفت که آرزوی هر شخصی است که دندان های بدون لک، سفید و زیبا داشته باشد برای محقق شدن این آرزو باید جرم گیری دندان ها را جدی بگیرید. برای جرم گیری دندان حتما دقت داشته باشید که نزد یک کلینیک دندانپزشکی تهران بروید که در این امرتخصص، مهارت و تجربه کافی را داشته باشند و از مواد با کیفیت عالی استفاده کنند زیرا با استفاده از مواد بی کیفیت و عدم دقت دندانپزشکی تهران باعث آسیب دیدن مینای دندان شما می شود. مینای دندان از حساسیت بالایی برخوردار است و این عمده دلیلی است تا ما در اینجا یک روش ساده را برای از بین بردن جرم های دندان تان در منزل بیان کنیم. برای جلوگیری از تشکیل جرم روی دندان ها راه هایی وجود دارد که از بهترین روش های شستشوی دهان با محلول های ضدعفونی کننده به صورت روزانه است که بسیاری از دندانپزشکی کرج آن را توصیه می کنند ولی به مرور زمان و در زندگی های ماشینی که امروزه برای تمامی افراد ایجاد شده است احتمال فراموشی رسیدگی مداوم و منظم به دندان ها وجود دارد و خود این موضوع یکی از دلایل جرم گرفتن دندان‌ها است که باید خیلی مراقب باشید تا خدایی نکرده دچار بیماری‌های بافت نگهدارنده دندان ها نشوید پس رفتن نزدیک کلینیک دندانپزشکی کرج را جدی بگیرید. وسایلی که برای جرم گیری دندان در منزل نیاز داریم فراهم کردن شان خیلی سخت و پیچیده نیست .
یک عدد مسواک نرم، یک فنجان خالی، نمک تصفیه شده، شوینده ضد عفونی کننده دهان و هیدروژن پراکسید و دنتال پیک را فراهم کنید. دنتال پیک همان وسیله نوک تیز است که مخصوص دندانپزشکی است و شما آن را به همراه هیدروژن پراکسید از فروشگاه های لوازم پزشکی یا کلینیک دندانپزشکی که به فروشگاه مجهز هستند می توانید خرید کنید. بعد از فراهم کردن وسایل مورد نیاز حالا باید در مرحله اول در فنجانی که آماده کرده اید نصف قاشق کوچک چای خوری نمک تصفیه را با یک قاشق غذاخوری جوش شیرین مخلوط کنید مسواک خود را خیس کنید و آغشته به محلول کنید حالا باید در مرحله بعد در چند مرحله این ترکیب را به مدت ۵ دقیقه روی دندانهای خود بمالید. دقت داشته باشید انرژی و تلاش کافی رمز موفقیت شما است هر زمان که احساس کردید مناسب است آب دهان خود را خالی کنید و دوباره مسواک را تمیز کنید و از ترکیب استفاده کنید. مرحله بعدی یعنی مرحله سوم ما نوبت به استفاده از محلول هیدروژن پراکسید است.
یک درب شیشه از هیدروژن پراکسید برای ترکیب کردن با نصف فنجان آب گرم کافی است حال این محلول را که با یکدیگر ترکیب کرده اید را غرغره کنید
یک دقیقه برای قرقره کردن کافی است سپس با آب سرد دهان خود را کاملا بشویید حالا که ما با استفاده از موادی که گفته شد به خوبی جرم ها را نرم کرده ایم و نوبت به جای حساس و مهم کار جرم گیری ما میرسد. در این مرحله شما باید با استفاده از دنتال پیک جرم های زردی که روی دندان هایتان نمایان شده را به خراشید فقط خیلی مراقب لثه های خود باشید تا نوک تیز دنتال پیک به آنها برخورد نکند که موجب اذیت و سوزش لثه ها می شود. در آخر هم نیاز هست تا باز هم یادآوری کنیم که استفاده روزانه از شوینده های ضدعفونی کننده بسیار می‌تواند در جلوگیری از تشکیل جرم دندان ها به شما کمک کنند و البته کلینیک های مجهز دندانپزشکی تهران می توانند به صورت حرفه ای و تخصصی جرم گیری دندان شما را انجام دهند.

 

نظرات

نظر خود را اضافه کنید